نت سنتر

مجله خبری آنلاین

نت سنتر

مجله خبری آنلاین

نت سنتر

در وب سایت نت سنتر، جدیدترین اخبار از سراسر وب به اطلاع شما خواهد رسید. می توانید با دنبال کردن این وبگاه، از جدیدترین رویدادها مطلع باشید.

استراتژی های توسعه کسب و کار چه چیزی هستند؟

جمعه, ۱۸ شهریور ۱۴۰۱، ۱۰:۳۷ ق.ظ

سرمایه گذاران مشتاقند که بدانند چه میزان سرمایه مورد نیاز شماست و این مبلغ در چه مواردی هزینه میشود و چگونه سرمایه و سود آنها بازگشت مییابد. اجرای یک کسب و کار موفق به این معناست که به میزان پولی که به دست می آورید، و پولی که هزینه می کنید توجه زیادی نمایید. برای ارزیابی کسب و کار چند روش وجود دارد: در مشاوره توسعه کسب و کار این رویکردها و روش های ارزیابی کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرند. نکته ای که باید دقت کنید آن است که مثل نگارش مقاله آکادمیک که SUMMARY آن ، اول مقاله نشان داده می شود، اما آخرین بخش مقاله است که توسط نویسندگان، تالیف می شود، در بیزینس پلن نیز، EXECUTIVE SUMMARY باید در پایان نوشته شود تا شما درک خوبی از بیزینس پلن کسب کرده و بتوانید خلاصه مطلوبی که جذابیت بالا برای جلب نظر سرمایه گذار داشته باشد را آماده کنید. در ادامه قصد داریم به صورت کامل به بازار کار رشته MBA بپردازیم و چند فرصت شغلی که هم اکنون در در ایران و خارج از کشور برای رشته MBA وجود دارد را به شما معرفی کنیم؛ همراه ما باشید. دلیل اول این است که از آنجایی که این بنگاه ها رقابت و کارآفرینی را افزایش می دهند بنابرین منافعی در جهت رشد کارایی نوآوری و بهره وری دارند پس حمایت مستقیم دولت از این بنگاه ها میتواند کشور را در جمع آوری منافع اجتماعی یاری دهد .

MBA مخفف عبارت Master of Business Administration به معنی دوره ای پیشرفته از مدیریت کسب و کار است که به عبارت ساده تر در آن می آموزید چگونه با استفاده از مهارت های کاربردی و اجرایی ، مدیریت کسب و کار را به گونه ای پیش ببرید که مشکلات ، چالش ها و مسائل را به خوبی مدیریت کرده و آن ها را یکی پس از دیگری از مسیر پیشرفت کسب و کار بردارید. انسانی موفق خواهد بود که از تجربیات دیگران استفاده کرده باشد و با تکرار نکردن اشتباهات، سرعت خود را افزایش دهد. اغلب شرکت های بین المللی که نیروهایی با نژاد ها و اقوام مختلف از سرتاسر جهان استخدام کرده اند چالش ها و مشکلات زیادی در مدیریت آن ها دارند و از این رو نیاز ان ها به مدیر منابع انسانی افزایش می یابد. ما قبلا مقاله MBA چیست را به صورت کامل در سایت بارگذاری کرده ایم و هم اکنون می توانید به مطالعه دقیق تر از MBA چیست بپردازید. یکی از مزیت هایی که رشته MBA دارد این است که موقعیت شغلی آن گسترده و از تنوع بالایی برخوردار است. بسیاری از دانشجویان و کسانی که قصد تحصیل در رشته MBA را دارند اغلب سوالاتی در رابطه با فرصت های شغلی MBA و پتانسیل درآمدی آن دارند.

در این دوره بازدیدهای علمی و کاربردی از پروژههای اقتصادی و کسبوکارهای موفق اعم از بازدید از پروژه بزرگ ایرانمال و بخشهای آن و استارتآپهای موفق، صورت خواهد گرفت. طرح های استارتاپی، طرح برنامه ریزی داخلی، برنامههای استراتژیک، برنامههای اجرایی و طرحهای کسب و کار با تمرکز بر توسعه از آن جمله هستند. بازار کار رشته MBA در گرایش بازاریابی با این وجود از رقابت بیشتری نیز بر خوردار است که باید در نظر داشته باشید. مدیریت بازاریابی از جمله پر طرفدار ترین شغل های رشته MBA است و از همین رو دوره MBA گرایش بازاریابی از محبوبیت بیشتری نسبت به سایر گرایش های MBA برخوردار است. در این دوره سعی شده با رویکردی عملگرایانه از یک سو و فعالیتهایی پژوهشمحور از سوی دیگر، یادگیری آموزشها بهصورت اجرایی، مهارتی و کاربردی باشد و از همه مهمتر با توجه به پرداختن به روشهای نوین مدیریت و همچنین تلفیق آن با روشهای بومی کشور از طریق برگزاری سمینارهای کاربردی، انجام کار گروهی، اجرای طرحهای اجرایی و همچنین پژوهشهای محوری، تا حد زیادی به افراد آموزش داد که چگونه در بازار رقابتی و حرفهای، همواره بهترین باشند. مدیران نواندیش در تمام مراحل رشد و توسعه کسب و کار به عنوان مشاوره شغلی در کنار شما در کرمان و رفسنجان خواهد ماند.

اگر قصد تحصیل در گرایش مدیریت منابع انسانی MBA را دارید بهتر است بدانید فرصت های شغلی شما در خارج از کشور و سازمان ها و شرکت های بین المللی به مراتب بیشتر از سایر گرایش هاست. 2) ارزیابی اقتصادی و بازار: هدف از ارزیابی اقتصادی عبارت است از شناخت شاخص های یک کالا از نظر عرضه، تقاضا، قیمت فعلی و پیش بینی موارد فوق در یک دوره زمانی معین و برآورد کمبود یا مازاد کالا در آن دوره زمانی. نتایج حاکی از آن بود که هزینه بدهی با متغیرهای متفاوت بودن مدیرعامل از رییس هیأت مدیره، نسبت اعضای غیرموظف هیأت مدیره، اندازه هیأت مدیره و سهامداران کنترلی دارای رابطه منفی معنادار میباشد. مسلماً اول از همه شما که قصد ورود به این حوزه را دارید، باید بتوانید اطلاعات لازم را به خوبی جمعآوری و تحلیل کنید. شراکت : اگر قصد دارید با سایر شرکت ها به همکاری نزدیک شوید، داشتن یک نمای کلی از دید مخاطبان خود و استراتژی رشد شما باعث می شود که تشخیص دهند که آیا تجارت شما مناسب برای آنها می باشد - به خصوص اگر آنها در مسیر رشد خود بیش از شما باشند.

منبع: https://www.narbonbd.com/

  • نت سنتر